Goedenavond,
Ik heb een Megane estate GT line van 2012. Graag zou ik van jullie horen wat het kost om een trekhaak te laten monteren, waarbij ik niet echt een voorkeur heb voor een vaste of een afneembare variant.
Bij de lokale dealer heb ik navraag gedaan maar man, wat een prijzen !
Trekhaak vast 7 polig € 827,-
Trekhaak vast 13 polig € 962,-
Trekhaak afneembaar 7 polig € 962,-
Trekhaak afneembaar 13 polig € 992,-
Daarnaast zou ik graag horen wat de mogelijkheden zijn m.b.t. de navigatie, ik weet b.v. niet welke navigatie er in zit, ik weet alleen dat het een TomTom is..
Voor de vakantie naar Spanje deze zomer, zou ik ook graag de mogelijkheid hebben om naar Spanje te navigeren.
De kosten bij de dealer zijn € 110, dat moet toch ook goedkoper kunnen of niet?
Als ik een nieuwe kaart van internet haal, kan ik deze dan zo op een kaartje zetten en dan werkt het ?
https://trekhaakdiscounter.nl/trekhaken-voor/renault/renault-megane-iii-grandtour-break-gt-line-11-08-/ (https://trekhaakdiscounter.nl/trekhaken-voor/renault/renault-megane-iii-grandtour-break-gt-line-11-08-/)
De haak zelf is 275 euro. 5 uur montage a 50 euro is 250 euro. Totaal dus 525 euro. Ex btw .
best duur de dealert :x
Haal het sd kaartje uit de auto, stop het in een computer en tomtom home start op. Daar kun je een europa kaart kopen voor 60 euro. Misschien moet je nog een groter sd kaartje kopen 4 gig
@gjcvro : dat is een goede tip!
Als je standaard benelux kaartje hebt, moet je zowiezo een 4gb kaartje hebben.
Wij gebruiken tegenwoordig l 8gb kaartjes op het werk voor toekomstige updates er ook op kunnen.
Van je benelux kaartje moet je eerst een back up maken.
En het nieuwe sd kaartje moet eerst leeg in de auto om hem toe te kennen.
Vervolgens zet je de back up benelux op je lege kaartje. Deze handeling doe je om zo al je stemmen etc te behouden. Anders moet je deze weer apart los gaan downloaden.
En kaart europa kopen en erop zetten en in de auto en klaar.
Ik heb inmiddels iemand gevonden die nieuwe navigatie erop kan zetten.
Heb ik dan genoeg aan een 4gb kaartje?
En is het strikt noodzakelijk dat het lege kaartje eerst in de auto gaat? De beste man woont een behoorlijk stuk bij mij vandaan...
5 uurtjes is wel een beetje ruim aangehouden.
Toen ik nog bij de dealer werkte, deed ik trekhaken met aflever klaar maken, wassen en tanken in 4 uurtjes.
Citaat van: dodojuice op 21 juni 2016, 21:05:38
Ik heb inmiddels iemand gevonden die nieuwe navigatie erop kan zetten.
Heb ik dan genoeg aan een 4gb kaartje?
En is het strikt noodzakelijk dat het lege kaartje eerst in de auto gaat? De beste man woont een behoorlijk stuk bij mij vandaan...
Hangt er helemaal vanaf wat hij er op gaat zetten. Je hebt universele kaartjes die de beveiliging doen aan de hand van de SD kaart. en je hebt losse kaarten die de beveiliging doen aan de hand van je systeem, en daarvoor moet je eerst het systeem id op het kaartje hebben. Dat doe je door het eerst in de auto te stoppen.
En als het echt zo ver rijden was, zou ik gewoon origineel kopen, geen gezeik, wat ik zo lees zijn de live modellen niet zomaar illegaal te updaten.
(maar ik zeg niet dat het niet kan, er zijn altijd slimmere mensen die dingen lukken die anderen niet lukken)
Nou het is een collega van mijn vader die het gaat doen, hij doet het kosteloos, ik moet alleen het sd kaartje aanschaffen..
Mocht dit niet lukken of gaan werken, dan koop ik hem gewoon via de site van TT
Dat gaat lukken hoor!
De 2GB kan niet de gehele Europeese kaart behuizen en dan moet je kiezen voor Zuid/Noord/etc bij aanschaf. Beter is de gehele kaart. Als de beste man een recente kaartenseet voor je heeft, dan rijdt jouw megane straks bijna vanzelf naar Spanje (in Frankrijk wel ff je Smartphone erbij houden met CamSam Plus erop, want TomTom mag enkel flitszones weergeven en niet de exacte locatie ;) )
Mocht je toch overgaan tot aanschaf van een recente kaart.. weet dan dat je na aanschaf pas de aanbiedingen van TomTom in je mailbox kunt verwachten en je jezelf weer een rubberen hamer op je voorhoofd kunt tikken. Daar zijn ze bij TomTom heel erg goed in
Als je een tom tom live hebt kan je beter direct bij tt een nieuwe kaart aanvragen , bij mijn weten is de tt live niet geschikt voor illegale versie's. Dit is wat een collega van mij zei , en die weet er aardig wat vanaf. Mocht het een live versie zijn en lukken heb ik misschien ook wel belangstelling voor nieuwe kaarten.
Ga naar https://www.tomtom.com/nl_nl/drive/maps-services/shop/travel-map/
Check welke kaart je voorkeur heeft, check of je navi geschikt is, download TomTom MyDrive en zet dit op een 8gb kaartje.
Heb je een kleine sd kaart, dan kan je de kaart in zones gebruiken, ook dit staat uitgelegd op de website van TomTom.
Illegale versies zullen op ten duur corrupt worden en niet meer werken :)
Ik weet eerlijk gezegd niet of een live versie heb... Als er wegwerkzaamheden zijn of file, dan geeft hij dit wel aan.
Maar sinds de laatste keer de sd kaart in de laptop gaf hij aan dat er sinds mijn kaartversie, maar liefst 7 updates waren geweest, dus mijn huidige kaart is redelijk gedateerd..
Dat koppelen van een nieuwe sd kaart, weet iemand hoe dat werkt? Is dat een kwestie van de kaart erin stoppen en wachten op instructies?
Jep.
Oke, ik ga het vanmiddag eens proberen met een SD kaartje uit de fotocamera.
Nou zojuist geprobeerd met een lege sd kaart, op het moment dat ik hem erin doe geeft hij aan: verwijder sd kaart niet.
Vervolgens geeft hij aan, geen kaarten gevonden wat opzich logisch is, want er staat niets op.
Ik kom in geen enkel menu oid om de kaart toe te kennen, waar gaat het fout ?
Navi uit, sd kaart er uit. Sd kaart er in, wachten totdat hij zegt dat hij klaar is, dat is alles.
Daarna kun je een kaart op de sd zetten met tomtom home, of een illegale kaart, maar dan moet je nog een goede code aan die kaart koppelen.
@gjcvro: ik heb dus een lege SD kaart erin gedaan, dan krijg ik de tekst: kaart niet verwijderen voor een aantal seconden en vervolgens niets.
Ik neem aan dat dit afdoende is en anders zal ik een kaart via TT kopen
Even een tekst gekopieerd uit een ander forum.
Hiermee is het mij gelukt om een grotere (8 gb) nieuwe SD kaart te gaan gebruiken.
Formateer een SD kaart of koop een nieuwe SD kaart.
(Tip: koop een SDHC kaartje van 4GB dan heb je geen problemen met grote kaarten)
-Ga naar je auto en stop voordat je deze aanzet de lege SD kaart in je TomTom
-Zet je auto in contact en zet je radio aan.
-Je TomTom gaat nu je kaartje proberen te lezen en maakt vervolgens deze klaar voor gebruik met TomTom
-TomTom zal op een gegeven moment aangeven dat er geen kaarten of tomtom versie beschikbaar is of iets dergelijks
-zet je radio en dus ook je tomtom weer uit doe je deur open om alles echt uit te zetten
-Ga terug naar je computer en stop je kaartje in een kaartlezer .o.i.d.
-Start TomTom Home op, als deze al niet vanzelf opstart
-Als het goed is herkent TomTom dat je een apparaat hebt aangesloten
-Doe dan de meest recente kaart controle
-Als dat niet werkt probeer dan controleer op updates
-Als het goed is kan je nu in ieder geval de kaart downloaden die origineel bij je TomTom zat (In jouw geval was dat Benelux geloof ik)
-Zorg nu voordat je iets gaat proberen te kopen of iets degelijks eerst dat je de meest recente versie van TomTom krijgt!
-Ga dus (weer) naar meest recente kaart update
-Als deze aangeeft dat je de meest recente kaart en software hebt ben je hier klaar
-Op dit moment zou ik eerst controleren of je deze versie kan draaien dus hup weer terug naar de auto
-In de auto weer eerst het kaartje in je TomTom doen en dan aanzetten
-Als er een nieuwe versie van TomTom op je kaartje is gezet zal het systeem eerst zichzelf gaan updaten
-Als het systeem zichzelf heeft geupdate moet je nu eerst weer terug naar je computer, zo niet dan zou je nu je TomTom weer moeten kunnen gebruiken
-Had je een update? Dan ga je nu eerst weer naar de PC en voltooi het update proces
-Op dit moment zou je kunnen gaan kijken of jij de door jouw officieel aangeschafte kaart in TomTom home kan downloaden
Ik doe het allemaal op de legale manier. Ik koop 1x per jaar bij tomtom een jaar update. Meestal komen ze met een mooie aanbieding van rond de €50,- en anders kost het €80,- Dit is nog steeds goedkoper dan wanneer je een update bij Renault besteld. En ik krijg dan 4x per jaar een update en tussendoor word mijn kaart ook bijgewerkt. Ik heb wel standaard heel Europa op mijn kaartje staan.
Hopelijk gaat het nu lukken.
Jeroen
Even een ouder topic een kick geven...
Uiteindelijk heb ik gewoon via TT een nieuwe kaart van NL gedownload en een aparte kaart van Europa.
Nu is alles origineel en dat werkt wel zo prettig, hij heeft het perfect gedaan op de reis naar Espana...
Ik was ook aan het klooien met gedownloade kaarten, crack software en al dat soort meer..
Na een avond of 2 klooien en zoeken op internet zonder echt resultaat bedacht dat het een stuk makkelijker is om voor 50-60 euro een originele kaart te kopen.
Ik heb overigens ook het idee dat het systeem iets stabieler is geworden.
Met de oude kaart heb ik het system een paar keer spontaan zien resetten even zwart scherm, logo en daarna weer de route oppakken..
met de nieuwe kaarten nog niet gezien.
Heb zelf ook een Megane Estate GT-Line uit 2012. Voor ongeveer 500 Euro een trekhaak laten plaatsen door Auto-Inbouwcentrum Léan Mesman in Son (Eindhoven). Een prima LPG- en trekhakenspecialist.
Voor wat betreft de trekhaak is gekozen voor de vaste trekhaak van Brink/Thule, Type 5231, Artikelnummer 523100, met kabelset 742683. Deze trekhaak heeft een hoge kogel, waarbij afstand tussen de bovenkant van de kogel en de straat ongeveer 47 cm.
Deze trekhaak, met zwanenhals, is geschikt voor Mégane II Grand Tour 2003-2009 en voor de Mégane III 2009-> (ook GT-Line, al vermelden sommige sites iets anders).
@MeganeGrandTour ; thanks voor je input ! Dat scheelt nogal even een paar honderd euro l-