Misschien dat iemand dit hier al eens gehad of gehoord heeft.
De Megane van mijn vrouw heeft weer een jaartje APK maar weer niet zonder slag of stoot.
Maar nu heeft dat ding weer wat vreemds.
Met een lopende motor, zowel rijdend als gewoon stationair komt er een raar geluid vanachter het dashboard.
Net of iets ronddraaid en ergens tegen aan slaat.
Mijn idee was om de paravan en ruitenwissers te verwijderen zodat ik die zwarte kap die daar tegen het schutbord zit kan verwijderen.
Kan dat zomaar zonder problemen? Of zit daar een essentieel onderdeel?
Bovenzijde van het dash ligt er al af omdat ik toch de verlichting moet vervangen maar kan daar niets geks zien.
misschien iemand dit al eens gehad en de oplossing reeds weet.
Voor de APK zijn beide stuurkogels vervangen maar daar lijkt het me niet aan te moeten liggen.
Ik denk dat je het bij de kachelmotor moet zoeken. Maar die kapjes kan je zonder problemen loshalen. Let wel op, het is niet allemaal even stevig en niet altijd even mooi terug te plaatsen.
het geluid zit echt links achter het dash. achter het gedeelte waar je als chauffeur op kijkt.
zit de kachelmotor niet in het midden dan bij de Megane?
Het is denk ik dan je recirculatie klep kapot is, druk je circulatie knop even in. Als je een harde bonk hoor is die kapot.
de circulatie gebruiken we nooit.
zal straks een proberen
ben allang blij dat het niets motorisch is.
ding kost momenteel helaas al genoeg
Als dat het probleem is kan je de parafaan losmaken en de stekker zoeken van de klep, dan heb je het getik ook niet meer :P
Knopje stond blijkbaar ingedrukt.
Weer uitgezet en het geluid blijft weg
Bedankt voor de tip
Scheelt me een hoop zoekwerk
Dat kan natuurlijk ook :D mooi dat het opgelost is !-!
Het geluid is weer terug. >:(
Heb me maar een vraagbaak aangeschafd en het weekend maar eens de paravan losmaken en de stekker lostrekken.
Weet iemand of de delen van een Scenic van 1997 hetzelfde zijn?
Hallo Orion-Ray, Ik heb sinds vandaag hetzelfde. Mijn dochter kwam met de auto thuis, en vroeg of ik ook naar een vreemd geluid, op dezelfde plek links achter het dashbord, wilde luisteren. Bij mij kwam het geluid tevoorschijn als je het contactslot in de startstand zet, dus met alle lampjes op het dashbord aan. Geluid opgezocht, en kwam uit/onder het ventilatierooster bij de ruitenwissers vandaan. Er zit daar een rooster wat je met twee klipjes kan verwijderen. Dan kom je een zwart plaatje tegen met twee Torxschroefjes van plastic. Deze zitten vast in een paraplubusje. Deze zijn lastig los te krijgen, bij mij is er dan ook een oogje aan de achterzijde gesneuveld. Achter dit plaatje vind je een dekseltje op het luchtkanaal van de parafaan. Nu zie je rechtachterin (van voorzijde buitenaf gezien) een zwart blokje, waar 3 draadjes ingaan, zitten. Dit is het motortje wat de herrie veroorzaakt, hij blijft doorlopen en schiet over het tandwiel van het klepje heen. Als je nu terugkijkt op het kachelventilatiekanaal zie tussen dit kanaal, en het schutbord twee stekkers zitten Een grote bovenste zwarte (met rood randje), en een grijze kleine eronder. Die grijze zit met een borglipje vast, als je deze voorzichtig zijwaarts buigt kan je de stekker zo lostrekken, en is het motortje uitgeschakeld. Het klepje, wat door dit motortje bediend word, is om frisse lucht van buitenaf de cabine in te laten blazen. Die werk nu niet meer want het klepje gaat niet meer open. Voor de rest werken alle ventilatiestanden wel.
Succes, groeten Nico
En voor de volledigheid zet je het klepje even vast in de juiste stand (luchtverversing), want nu krijg je zo'n irritant geklapper als je de deur dichtgooit.