Renault Mégane Club

Mégane 2 Technisch 2002-2009 => [Mégane 2] Overig => Topic gestart door: hansenn op 26 april 2013, 11:01:59

Titel: brandstofmeter blijft in rood
Bericht door: hansenn op 26 april 2013, 11:01:59
toen ik mijn megane op lpg kocht, zat er nog ongeveer een kwart tank benzine in. Tijdens het rijden op lpg zakte de meter normaal en meestal bij de volgende start gaf ie weer het juiste niveau aan.
Echter hij geeft nu al een week aan dat de tank leeg is en reset ook niet meer naar het juiste niveau.

Moet ik nu gewoon een tijdje op benzine rijden om het juiste niveau weer te geven?

Of iemand heeft 's nachts een keer alle brandstof uit mijn tank gepompt. Met deze brandstofprijzen kan je dat verwachten en ik kan de vulopening niet afsluiten
Titel: Re: brandstofmeter blijft in rood
Bericht door: Ruba op 26 april 2013, 11:44:46
Beste Hansenn
Ik rij zelf ook op lpg, mijn benzine meter loopt ook terug als ik op lpg rij.
Na een tijdje komt mijn meter vanzelf weer om hoog. bijvoorbeeld na een nachtje staan
Titel: Re: brandstofmeter blijft in rood
Bericht door: hansenn op 26 april 2013, 11:48:09
Ja, maar bij mij dus niet, ook niet na ruim een week.
Ik zal binnenkort eens wat benzine tanken, kijken wat ie dan doet
Titel: Re: brandstofmeter blijft in rood
Bericht door: Dante op 26 april 2013, 11:48:42
Ja, da's na 1 nachtje. Bij TS blijft de meter al een week (!) op leeg staan... :coffee:
Titel: Re: brandstofmeter blijft in rood
Bericht door: J to the H (Jeroen) op 26 april 2013, 11:54:49
Heb je onlangs spullen in je achterbak vervoerd? Of grondig schoongemaakt?
Ik had een tank in de kofferbak (dus niet in het reservewiel), en daarachter zat één of ander blokje waar 3 elektriciteitsdraden opgeklemd zaten, met schuifstekkertjes.
Bij mij was er 1 losgeschoten en toen werkte mijn benzine meter ook niet meer.

Maar het is me niet helemaal duidelijk...

Geeft hij, als hij op lpg staat wel een (ongeveer) juiste stand aan,
doet de meter helemaal niks meer,
of geeft de meter alleen als hij op benzine staat niks aan?
Titel: Re: brandstofmeter blijft in rood
Bericht door: Lennart op 26 april 2013, 13:06:36
Hoi Hansenn,

Is bij mij niet helemaal duidelijk om welke meter het gaat.

Als het om de benzine meter gaat op het dashboard:
Bij mij reset de meter ook niet na een lange nacht.  ;)
Wat ik gemerkt heb is dat de meter reset na een x aantal kilometer rijden (of ongeveer een ruime kwart op de benzine meter)
Zelf heb ik altijd een halve tank benzine, zodat ik ook geen irritante piep tijdens het rijden krijg als de auto denkt geen benzine meer te hebben.

Vraag mij nogsteeds af of dit niet anders kan... bijv in laten programeren elke 5 min een brandstof check ofzo :S

als het om de LPG indicator gaat (de brandende ledjes).
Heb vernomen dat deze niet altijd nauwkeurig is.
Heb zelf 1 maal gehad dat ik een volle gastank had, maar het rode lampje bleef branden.
Na een landweg met veel hobbels, sprong de indicator weer naar 4 groene ledjes, en heb sindsdien geen problemen meer.
(denk dat de vlotter (magnetisch) bleef hangen ofzo )
Titel: Re: brandstofmeter blijft in rood
Bericht door: hansenn op 26 april 2013, 13:40:40
het gaat dus NIET om de ledjes op het lpg metertje, maar om de originele benzinemeter op het dashboard.
Deze geeft bij mij niet het niveau van de lpg-tank aan.

In het begin resette ie wel maar niet na elke start. Soms ging er een nacht overheen, soms iets langer.
Kon er echter niet de klok op gelijk zetten. Leek willekeurig, maar er zal toch wel enige logica achter zitten.
Titel: Re: brandstofmeter blijft in rood
Bericht door: Lennart op 26 april 2013, 13:44:47
Duidelijk!

De logica van de benzine meter zoek ik ook nogsteeds.  8)
Blijf het appart vinden dat de benzinemeter wordt weergegeven op basis van berekend verbruik.
Een vlotter oid had logischer geweest :-)
Titel: Re: brandstofmeter blijft in rood
Bericht door: Fubar (Marcel) op 26 april 2013, 15:26:01
Indien rijdend op LPG en het dashbord(benzine)lampje gaat branden (gastank bijna leeg dus), gaat schakelaar automatisch over van LPG op benzine, dan zie je even later dat de wijzer omhoog gaat en de inhoud vd benzinetank aangeeft. Na een (volle) tank LPG, moet gewoonlijk het dashbordlampje weer uitgaan en de LPG-tankinhoud weergeven enz. enz.. Ook de boordcomputer moet het gasverbruik weer kunnen aangeven (dagteller/verbruik liters etc. op nul zetten alvorens verder te rijden na het tanken en een keertje de LPG-tank volledig leegrijden om het gasverbruik te berekenen bij volgende gastankbeurt).
Titel: Re: brandstofmeter blijft in rood
Bericht door: hansenn op 26 april 2013, 18:13:26
maar dit is alleen als je brandstofmeter op het dashboard ook je lpg-niveau weergeeft. In mijn vorige auto was dit wel het geval, maar was wel erg onnauwkeurig. Op de benzine/lpg-schakelaar gaf een lampje aan of je wel of niet op lpg reed, meer niet.

In mijn megane wordt het lpg-niveau door ledjes weergegeven, niet erg nauwkeurig, maar ik laat altijd de dagteller meelopen. De standaard brandstofmeter geeft alleen het benzine-niveau aan.
Titel: Re: brandstofmeter blijft in rood
Bericht door: BadEend op 26 april 2013, 22:56:50
Tankfopper werkt dan niet goed. Hier zijn vaak problemen mee.
Deze zou de benzinemeter bij elke start moeten resetten.

De actieradius word berekend en daalt hierdoor bij het rijden op LPG omdat de computer
niet weet dat je op LPG rijd.
Titel: Re: brandstofmeter blijft in rood
Bericht door: hansenn op 27 april 2013, 09:45:13
tankfopper? wordt deze tegelijk met het lpg-systeem ingebouwd? En waar zit deze dan?
Titel: Re: brandstofmeter blijft in rood
Bericht door: hansenn op 27 april 2013, 14:20:14
zojuist even wat benzine bijgetankt. Geeft nu wel aan dat ie kwartvol is. Waarschijnlijk als de tankinhoud onder een bepaald niveau komt, reset hij niet meer.
Titel: Re: brandstofmeter blijft in rood
Bericht door: BadEend op 28 april 2013, 22:54:46
Waar de tankfopper precies zit weet ik niet, dit verschilt per auto.
Deze worden niet altijd ingebouwd.
Als er minder dan 25% in de benzinetank zit werkt deze niet meer.
EhPortal 1.39.5 © 2025, WebDev