Ik heb een vraag aangezien de bobines bij een renault vaak kapot gaan.
Ik heb een megane coupe 1.6 16v bwj 2000.
Mijn bobines waren stuk en ze zijn nu vervangen door beru bobines.
Nu is mijn vraag eigenlijk welk merk bobines gaan het langste mee?
daar is niet echt een leeftijd voor te bepalen heeft met heel veel factoren te maken namelijk dus ze kunnen snel stuk gaan of kunne heel lang mee gaan.
Is inderdaad een kwestie van geluk hebben, die van mij zitten er al 10 jaar in.
Het grootste proleem is eigenlijk de koeling. Aangezien ze zowat rechtstreeks op het blok zitten, is dat al vragen om moeilijkheden (van koud naar heet en terug) hierdoor kunnen de wikkelingen na verloop van tijd sluiting maken of onderbroken worden. Mijn Jaguar had precies hetzelfde probleem. Die vrat ook bobines, totdat ik hem op het chassis had gemonteerd.
Beru bobine's gaan niet kapot,Dus je hebt er nu echt goeie inzitten.
Eerst werd er sagem in de 1,4 en 1,6 geleverd (16v motoren)en deze gaan regelmatig stuk.
Beru ,Denso en Valeo over het algemeen vrijwel nooit.
Met beru bobines zit je idd goed! Ze hebben een heel onderzoek gedaan naar welke type isolatie ze moeten gebruiken om de hitte tegen te gaan enz. Ze zijn te herkennen aan een zwarte kop. Ik werk voor een aantal Renault dealers, de magazijnen bij ons kopen tegenwoordig ook alleen maar Beru bobines in.
En daarnaast wordt de leeftijd van je bobine bepaald door de vonk.
Hoe meer weerstand op de bougie of kabel, hoe korter de bobine leeft omdat die heter wordt.
Goeie bougies, op LPG speciale bougies, de juiste electrode afstand, goeie kabels.
Beru bobines zijn sterk af te raden, heb ze al 2 keer moeten vervangen binnen 100000 km!
Over de huidige originele bobines hoor ik goede verhalen. (met groene stip)
Ja maar heb je om de 2,0ltr bobines gevraagd??? En zo te lezen zetten veel garages dus ook gewoon de beru's erop,bij mijn 1,4 zitten ze er ook op nu,nou ja een kilometertje of 60,000...
Wat bedoel je met 2ltr bobines?
De bobines die op een 2.0l motor gemonteerd worden. Dat zijn een ander type & sterker Y
Zijn die ook geschikt voor een 1.6 16v motor dan?
Yup Y
Heb net ff gekeken en dat zijn precies dezelfde bobines.
Hee badeend..ik heb een megane 2.0 ide en inderdaad heb ik speciale bobine er
in gezet van bosch. Dit zijn de betere die tegen de hitte kunnen
Citaat van: Dante op 3 maart 2012, 00:00:54
De bobines die op een 2.0l motor gemonteerd worden. Dat zijn een ander type & sterker Y
Heb je hier een typenr of een voorbeeld van?
F4R = 2.0 heeft orgineel Denso en die geven zelden storingen.
K4M en K4J hebben orgineel Sagem en deze geven wel eens storing (voor al voor dag 330-2003) en worden tegenwoordig standaard vervangen door Beru.
Bobines zijn zonder problemen onderling te wissel qua stekker.....(al zou ik een Sagem NOOIT in een 2.0 zetten)
Beru, zitten er nu 70.000 in.
Bij mij hebben de beru bobines het nooit langer dan 40000 km volgehouden.
Dus nu schakel ik over op Valeo bobines, die schijnen een stuk beter te zijn.
Bij de Renault dealer gebruiken ze bobines van het merk Eldor.
ik wou alleen even vragen of het een normale prijs is voor bijna 40 euro een bobine stift te kopen(bij www.mijnautoonderdelen.nl) werd deze aangeboden .....scheelt toch bijna 27 euro.
Ik heb trouwens een renault megane berline 1.6 16v euro2000 en sinds 3jaar constant trammelant met of de kabels van de bobine of de stiften....heb alles nu vervangen en sinds gisteravond loopt de motor op 3 cilinders of helemaal niet...echt een drama als de motor loopt dan schommeld het toerental tussen de 500 en 100 toeren de versnellings pook klappert heen en weer en zoals ik al zei loopt ie op 3 cilinders.
De vorige keer heeft de dealer hem afgesleept en is er een nieuwe sensor in de catalysator gekomen...helaas heeft dit dus maar 4 maand geholpen en is er vermoedelijk nu weer een stift kapot.....kan iemand mij adviseren wat ik moet doen? alle vier de stiften vervangen of slechts degene die niet meer functioneerd?? en hoe weet ik welke stift kapot is??
alvast heel erg bedankt voor jullie reacties.
remco
Normaal vervang je ze net als bougies te gelijk (meest logisch aangezien ze in principe gelijkwaardig slijten)
en is 40 euro een normale prijs voor 4 of zal dat per stuk zijn?
volgens mij per stuk
is per stuk gaan nooit per 4.
Is helaas per stuk. Weet je zeker dat er nergens valse lucht getrokken word?
Hoeveel km geleden zijn de bobines vervangen?
En door welk merk?